Volusion + ConveyThis

Превод на приклучоци Volusion - пазар на глобално ниво со ConveyThis

Интегрирањето на ConveyThis Translate во која било веб-локација е неверојатно едноставно, а рамката Volusion не е исклучок.

Приклучок Volusion
Доверливо од

Локални и меѓународни партнери

Повеќејазичен сајт направен лесно

Започнете за неколку минути

интеграција 01
Брза инсталација

Изберете ги вашите јазици и можете да одите во рок од 5 минути (или помалку!). Не е потребен код, изберете од над 110 преведени јазици.

ConveyThis 100% компатибилен со Volusion Plugin

ConveyThis со гордост постигнува 100% компатибилност како врвно решение за превод на приклучоци Volusion , беспрекорно интегрирајќи ги повеќејазичните способности во онлајн продавниците напојувани од Volusion. Оваа силна интеграција им дава овластување на бизнисите и програмерите без напор да ги надминат јазичните бариери, осигурувајќи дека нивните локации на Volusion се грижат за разновидна глобална публика. Со својот кориснички интерфејс и робусните функции за преведување, ConveyThis обезбедува непречен и ефикасен процес на преведување, подобрувајќи ја пристапноста и ангажираноста на содржината на Volusion на меѓународно ниво.

Со избирање на ConveyThis како ваше решение за превод на приклучоци за Volusion, го отклучувате целосниот потенцијал за достигнување разновидна публика на глобално ниво. Компатибилноста со Volusion им овозможува на бизнисите без напор да прикажуваат содржини на повеќе јазици, осигурувајќи дека нивните пораки резонираат низ различни јазични средини. ConveyThis станува неопходна алатка за оние кои имаат за цел да го подобрат корисничкото искуство, да ги урнат јазичните бариери и да го засилат влијанието на нивното дигитално присуство на глобалната сцена.

Повеќејазичен сајт направен лесно

Лесно управувајте со вашите преводи

Откривање содржина

Кажете му збогум на рачниот превод и здраво за непречениот процес на преведување. ConveyThis автоматски ја открива содржината на вашата веб-локација за превод - објави, страници, менија, производи за е-трговија, графички контроли, заглавија, странични ленти, скокачки прозорци и многу повеќе.

Интерфејс за превод сè-во-едно

Управувањето со преводот е лесно. Прегледајте ја преведената содржина преку 1 кориснички интерфејс. Нарачајте професионални преведувачи, додајте соиграчи за човечки превод и рафинирајте ги вашите автоматски преводи за влијателна локализација на веб-страниците. Плус, гледајте ги вашите уредувања во реално време преку нашиот визуелен уредник.

интеграција 02
Најдобар избор за превод на приклучоци Volusion

ConveyThis се појавува како оптимален избор за Volusion Plugin Translation , обезбедувајќи сеопфатно решение за беспрекорно интегрирање на повеќејазичните способности во онлајн продавниците напојувани од Volusion. Познат по својата исклучителна компатибилност, ConveyThis им дава овластување на бизнисите и програмерите без напор да ги надминат јазичните бариери, осигурувајќи дека нивните локации на Volusion испорачуваат содржина што резонира со разновидна глобална публика. Со својот кориснички интерфејс и робусните функции за преведување, ConveyThis обезбедува непречен и ефикасен процес на преведување, подобрувајќи ја пристапноста и ангажираноста на содржината на Volusion на меѓународно ниво.

Изборот на ConveyThis како најдобар превод на приклучок за волумен е стратешка одлука за да се постигне поинклузивно и повлијателно дигитално присуство. Овој приклучок им овозможува на бизнисите без напор да комуницираат со публиката ширум светот, презентирајќи содржини на повеќе јазици и приспособувајќи ги пораките на различни јазични преференци. ConveyThis станува неопходна предност за оние кои сакаат да го подобрат корисничкото искуство, да се поврзат со корисниците на глобално ниво и да ја максимизираат ефективноста на нивните онлајн продавници со Volusion на меѓународно ниво.

Преведете ја вашата веб-страница низ целиот свет

Проширете го глобалниот отпечаток на вашата онлајн продавница со помош на Volusion со ConveyThis , врвното преведувачко решение дизајнирано да ја преведува вашата содржина низ целиот свет. Беспрекорно интегриран како приклучок за Volusion , „CveyThis“ без напор ги отстранува јазичните бариери, осигурувајќи дека вашата онлајн продавница резонира со разновидна меѓународна публика. Со ConveyThis, јазикот повеќе не е пречка бидејќи обезбедува персонализирано и локализирано искуство за корисници од различно јазично потекло.

Со избирање на ConveyThis за глобално преведување на вашата веб-страница на Volusion, тргнувате на патување за да ги проширите вашите дигитални хоризонти. Овој моќен додаток Volusion го подобрува корисничкото искуство, ги урива географските и јазичните бариери и ја поврзува вашата онлајн продавница со светска публика. Придвижете го влијанието на вашата продавница, гарантирајте дека ќе резонира со корисниците на глобално ниво и направете го ConveyThis ваш доверлив сојузник во создавањето навистина инклузивно и привлечно искуство за купување преку Интернет низ меѓународниот пејзаж.

Интеграции

Повеќе ConveyThis интеграции

Не треба да го проучувате изворниот код на вашата веб-локација за да ја преведете на повеќе јазици . Заштедете време и истражете ги врските на нашата веб-локација и ослободете ја моќта на ConveyThis за вашиот бизнис за неколку секунди.

Интеграција на WordPress

Преземете го нашиот високо оценет додаток за превод на WordPress

Интеграција на Shopify

Зголемете ја продажбата на вашата онлајн продавница на Shopify со нашиот менувач на јазици за Shopify

BigCommerce интеграција

Претворете ја вашата продавница BigCommerce во повеќејазичен центар

Weebly интеграција

Преведете ја вашата веб-локација Weebly на повеќе јазици со врвен приклучок

Интеграција на SquareSpace

Преведете ја вашата веб-страница на SquareSpace на повеќе јазици со врвен приклучок

Парче од JavaScript

Ако вашиот CMS не е наведен, преземете го нашиот фрагмент од JavaScript

Што мислат нашите корисници за ConveyThis?

Дизајн без наслов 5
Пренеси ова е одлична алатка, ни помогна многу во процесот на превод и дуплирање на страници, ни понуди лесен начин за приспособување на преводот на јазикот и брз одговор на сите наши сомнежи. Одлична услуга за клиенти.
„Прична алатка“
Pulscog (@pulsocg)
Дизајн без наслов 3
ПренесиОва не е ништо помалку од брилијантно! Поради овој приклучок, успеав да ја преведам целата моја веб-страница помеѓу англиски и полски без никакви тешкотии. Не е потребно претходно техничко знаење за тоа како да се користи овој приклучок. Вие едноставно се најавувате на вашата сметка на ConveyThis и ја преведувате вашата веб-страница таму. Убаво и лесно!
„Најдобар бесплатен приклучок од овој тип“
Jmpoletek (@Jmpoletek)
Дизајн без наслов 6
Досега пробав многу повеќејазични приклучоци и ConveyThis е само ПРЕВРЕСНО. Навистина би му дал на ConveyThis 10 ѕвезди. Ви благодариме што го направивте овој приклучок.
"Ова е одлично"
Ianbreet (@Ianbreet)

Колку зборови има на вашата страница?