BigCommerce + ConveyThis

Локализирајте го вашиот приклучок Bigcommerce со приклучокот за врвен превод - ConveyThis

Интегрирањето на ConveyThis Translate во која било веб-страница е неверојатно едноставно, а рамката BigCommerce не е исклучок.

Приклучок Bigcommerce
Доверливо од

Локални и меѓународни партнери

Проширете го глобалното присуство на вашата продавница BigCommerce без напор со ConveyThis , врвниот приклучок за превод и локализација. Прилагодено дизајниран за BigCommerce, ConveyThis ефикасно го затвора јазичниот јаз, обезбедувајќи непречен и рационализиран пристап за ангажирање со клиенти ширум светот.

Нашиот приклучок ја олеснува транзицијата на вашата продавница за е-трговија во повеќејазичен центар, гарантирајќи дека вашите понуди се привлечни за разновидна база на клиенти. ПренесиОва оди подалеку од обичниот превод; тоа е сеопфатно решение кое го подигнува глобалното искуство за купување, ја зголемува продажбата и го засилува меѓународниот имиџ на вашиот бренд.

Повеќејазичен сајт направен лесно

Вештачката интелигенција ја преведува вашата страница на приклучокот Bigcommerce за глобален досег со ConveyThis

Однесете го вашиот приклучок Bigcommerce до нови височини со ConveyThis, каде што нашата врвна технологија за превод на вештачка интелигенција го отвора патот за вашето глобално проширување. Преобразете ја вашата онлајн продавница без напор во повеќејазичен пазар, угостителски за клиенти од сите страни на светот. ConveyThis прави повеќе од само преведување зборови; ја прилагодува вашата содржина на различни култури, осигурувајќи дека вашата порака резонира со меѓународната публика. Отклучете ја моќта на глобалната е-трговија со леснотија и гледајте како вашиот бизнис цвета на светскиот пазар, сето тоа благодарение на софистицираните, кориснички преведувачки можности на ConveyThis.

Започнете: Преведете го вашиот приклучок Bigcommerce за минути со ConveyThis

Започнете на беспрекорно патување за глобализирање на вашиот приклучок Bigcommerce со ConveyThis. За неколку минути, можете да го иницирате преводот на вашата платформа за е-трговија, правејќи ја достапна и добредојдена за глобалната публика. Нашиот приклучок лесен за корисникот се интегрира без напор со BigCommerce, овозможувајќи инстант превод без никакви технички сложености. Со ConveyThis, искусете ја едноставноста и брзината на трансформирање на вашата онлајн продавница во разновиден, повеќејазичен пазар. Прифатете ја моќта на ефективна комуникација меѓу јазиците и културите и отворете ги вратите за меѓународните клиенти денес.

интеграција 01

100% компатибилност со BigCommerce користејќи ConveyThis

ConveyThis обезбедува беспрекорна компатибилност со приклучокот Bigcommerce, нудејќи решение за превод што беспрекорно се интегрира во вашата платформа за е-трговија. Искусете непречен, непрекинат работен тек бидејќи нашиот приклучок совршено се усогласува со структурата и дизајнот на вашата страница, подобрувајќи ја функционалноста без да се загрози суштината на вашата онлајн продавница.

Сè-во-едно преведувачки интерфејс на BigCommerce од ConveyThis

Откријте ја практичноста на интерфејсот за превод сè-во-едно со ConveyThis. Нашето сеопфатно решение за BigCommerce го поедноставува процесот на преведување, обезбедувајќи централизирана контролна табла за управување со целата ваша повеќејазична содржина. Од автоматски преводи до нијансирани рачни уредувања, сè што ви треба за глобално привлечна страница за е-трговија е на вашите прсти.

Повеќејазичен сајт направен лесно

Лесно управувајте со вашите преводи

Откривање содржина

Кажете му збогум на рачниот превод и здраво за непречениот процес на преведување. ConveyThis автоматски ја открива содржината на вашата веб-локација за превод - објави, страници, менија, производи за е-трговија, графички контроли, заглавија, странични ленти, скокачки прозорци и многу повеќе.

Интерфејс за превод сè-во-едно

Управувањето со преводот е лесно. Прегледајте ја преведената содржина преку 1 кориснички интерфејс. Нарачајте професионални преведувачи, додајте соиграчи за човечки превод и рафинирајте ги вашите автоматски преводи за влијателна локализација на веб-страниците. Плус, видете ги вашите уредувања за приклучокот Bigcommerce во реално време преку нашиот визуелен уредник.

Чекор-по-чекор: Како да започнете да работите со приклучокот ConveyThis за Bigcommerce

Започнете со вашето патување за да го преведете вашиот приклучок Bigcommerce со ConveyThis е едноставен и ефикасен. Еве едноставен водич чекор-по-чекор за да започнете:

1. Регистрирајте се за ConveyThis : Започнете со креирање на сметка на веб-локацијата ConveyThis. Изберете план кој одговара на вашите деловни потреби, без разлика дали сте мал стартап или големо претпријатие.

2. Инсталирајте го приклучокот : Откако ќе се постави вашата сметка, инсталирајте го приклучокот ConveyThis на вашата продавница BigCommerce. Процесот е лесен за користење, со јасни упатства кои ќе ве водат низ секој чекор.

3. Конфигурирајте ги поставките за јазикот : по инсталацијата, пристапете до контролната табла ConveyThis за да ги конфигурирате поставките за јазикот. Изберете ги јазиците што сакате да ги понудите на вашата страница од широк спектар на опции.

4. Приспособете ги преференциите за превод : искористете го интуитивниот интерфејс за дотерување на вашите преводи. Може да направите рачни прилагодувања за да се осигурате дека преводите се усогласени со тонот и пораките на вашиот бренд.

5. Одете во живо : Откако ќе бидете задоволни со поставувањето и преводите, активирајте го приклучокот. Вашата продавница BigCommerce сега е повеќејазична, подготвена да ги пречека клиентите од целиот свет.

6. Следете и оптимизирајте : следете ги перформансите на вашите преводи и корисничкиот ангажман преку аналитика на ConveyThis. Постојано оптимизирајте ја вашата содржина за да го подобрите корисничкото искуство и да ја поттикнете глобалната продажба.

Со ConveyThis, преводот на вашата продавница BigCommerce во повеќејазична платформа не е само да се допре до поширока публика; се работи за создавање врски што ги надминуваат јазичните бариери, осигурувајќи дека вашите производи и услуги се достапни и привлечни за клиентите ширум светот.

заглавие
интеграција 02
Одете повеќејазично со вашата веб-страница на BigCommerce со леснотија користејќи го ConveyThis

Отклучете го потенцијалот на глобалната трговија за вашата страница BigCommerce со едноставноста и моќта на ConveyThis. Нашиот софистициран додаток за превод е дизајниран да ја направи вашата продавница за е-трговија повеќејазична без напор.

Без разлика дали имате за цел да го проширите досегот на пазарот, да се поврзете со клиенти на нивниот мајчин јазик или да се натпреварувате на глобалниот пазар, ConveyThis е вашиот идеален партнер. Со само неколку кликања, вашата веб-страница на BigCommerce ќе биде подготвена да ја пречека и да вклучи разновидна меѓународна публика, подобрувајќи го искуството за купување и проширувајќи ги вашите деловни хоризонти.

Заклучок: Пренеси го ова - оптимално преведувачко решение со вештачка интелигенција за веб-страниците на BigCommerce

ConveyThis се издвојува како дефинитивно решение за превод управувано од вештачка интелигенција, приспособено за веб-страниците на BigCommerce. Со комбинирање на напредна технологија со функционалност погодна за корисникот, тој нуди неспоредлива алатка за бизнисите кои имаат за цел да влезат на меѓународните пазари.

Без разлика дали сте мала локална продавница или растечки глобален бренд, ConveyThis ја овластува вашата BigCommerce страница да комуницира, да се поврзува и да се ангажира со клиентите на нивниот јазик, поттикнувајќи навистина инклузивно и глобално искуство за купување.

6 причини да изберете ConveyThis за преведување на вашата веб-страница на BigCommerce

1. Интеграција без напор: ConveyThis е дизајнирана за лесна и беспрекорна интеграција со BigCommerce, овозможувајќи брзо поставување без технички сложености.

2. Најсовремени преводи со вештачка интелигенција: искористете ги придобивките од висококвалитетните преводи на ВИ кои обезбедуваат точност и културна релевантност, подобрувајќи го корисничкото искуство за меѓународните клиенти.

3. Приспособување и контрола: уживајте во целосна контрола врз вашите преводи, со можност за рачни прилагодувања за да одговараат на тонот и пораките на вашиот бренд.

4. Оптимизација на оптимизација: ConveyThis ја оптимизира вашата преведена содржина за пребарувачите, помагајќи да го подобрите вашето меѓународно оптимизација и придвижувајќи поголем глобален сообраќај кон вашата страница.

5. Ажурирања во реално време: приклучокот динамично ги ажурира преводите во согласност со промените на вашата страница, осигурувајќи дека вашата содржина е секогаш актуелна и усогласена на сите јазици.

6. Анализа и увид: следете ги перформансите на преведените содржини и добијте вредни сознанија за вашата глобална публика, овозможувајќи одлуките водени од податоци да ја зголемат вашата меѓународна база на клиенти.

Изборот на ConveyThis за вашата страница на BigCommerce се преведува во повеќе од само повеќејазична содржина, тоа е за прифаќање на стратегија што отвора врати за нови пазари, гради мостови меѓу културите и ја поставува сцената за меѓународен деловен успех.

Интеграции

Повеќе ConveyThis интеграции

Не треба да го проучувате изворниот код на вашата веб-локација за да ја преведете на повеќе јазици . Заштедете време и истражете ги врските на нашата веб-локација и ослободете ја моќта на ConveyThis за вашиот бизнис за неколку секунди.

Интеграција на WordPress

Преземете го нашиот високо оценет додаток за превод на WordPress

Интеграција на Shopify

Зголемете ја продажбата на вашата онлајн продавница на Shopify со нашиот менувач на јазици за Shopify

BigCommerce интеграција

Претворете ја вашата продавница BigCommerce во повеќејазичен центар

Weebly интеграција

Преведете ја вашата веб-локација Weebly на повеќе јазици со врвен приклучок

Интеграција на SquareSpace

Преведете ја вашата веб-страница на SquareSpace на повеќе јазици со врвен приклучок

Парче од JavaScript

Ако вашиот CMS не е наведен, преземете го нашиот фрагмент од JavaScript

Што мислат нашите корисници за ConveyThis?

Дизајн без наслов 5
Пренеси ова е одлична алатка, ни помогна многу во процесот на превод и дуплирање на страници, ни понуди лесен начин за приспособување на преводот на јазикот и брз одговор на сите наши сомнежи. Одлична услуга за клиенти.
„Прична алатка“
Pulscog (@pulsocg)
Дизајн без наслов 3
ПренесиОва не е ништо помалку од брилијантно! Поради овој приклучок, успеав да ја преведам целата моја веб-страница помеѓу англиски и полски без никакви тешкотии. Не е потребно претходно техничко знаење за тоа како да се користи овој приклучок. Вие едноставно се најавувате на вашата сметка на ConveyThis и ја преведувате вашата веб-страница таму. Убаво и лесно!
„Најдобар бесплатен приклучок од овој тип“
Jmpoletek (@Jmpoletek)
Дизајн без наслов 6
Досега пробав многу повеќејазични приклучоци и ConveyThis е само ПРЕВРЕСНО. Навистина би му дал на ConveyThis 10 ѕвезди. Ви благодариме што го направивте овој приклучок.
"Ова е одлично"
Ianbreet (@Ianbreet)

Колку зборови има на вашата страница?