Backbone.js + ConveyThis

Превод на приклучоци за Backbone.js – Лесно со ConveyThis

Интегрирањето на ConveyThis Translate во која било веб-локација е неверојатно едноставно и Backbone.js не е исклучок.

Приклучок за превод Backbone.js
Доверливо од

Локални и меѓународни партнери

Повеќејазичен сајт направен лесно

Започнете за неколку минути

интеграција 01

Брзо инсталирање Backbone.js Translation Plugin

Изберете ги вашите јазици и можете да одите во рок од 5 минути (или помалку!). Не е потребен код, изберете од над 110 преведени јазици.

100% компатибилен

ConveyThis се појавува како приклучок за превод за веб-локации изградени на Backbone.js, беспрекорно интегрирајќи повеќејазични способности во рамката. Оваа компатибилност им овозможува на програмерите без напор да ги имплементираат функциите за превод на јазик во апликациите на Backbone.js, обезбедувајќи непречен и ефикасен процес.

Преводот на приклучокот ConveyThis Backbone.js е моќно решение кое одговара на потребите на програмерите кои работат со оваа рамка од предниот дел. Овозможува создавање на повеќејазични и глобално достапни веб-апликации, рушење на јазичните бариери и проширување на досегот на проектите на Backbone.js до разновидна публика.

Со ConveyThis, програмерите на Backbone.js можат да го подобрат корисничкото искуство нудејќи содржина на повеќе јазици, обезбедувајќи локализиран и персонализиран допир на нивните веб-апликации.

Повеќејазичен сајт направен лесно

Лесно управувајте со вашите преводи

Откривање содржина

Кажете му збогум на рачниот превод и здраво за непречениот процес на преведување. ConveyThis автоматски ја открива содржината на вашата веб-локација за превод - објави, страници, менија, производи за е-трговија, графички контроли, заглавија, странични ленти, скокачки прозорци и многу повеќе.

Интерфејс за превод сè-во-едно

Управувањето со преводот е лесно. Прегледајте ја преведената содржина преку 1 кориснички интерфејс. Нарачајте професионални преведувачи, додајте соиграчи за човечки превод и рафинирајте ги вашите автоматски преводи за влијателна локализација на веб-страниците. Плус, гледајте ги вашите уредувања во реално време преку нашиот визуелен уредник.

интеграција 02
Најдобар избор за превод на приклучоци на Backbone.js

ConveyThis се издвојува како врвен избор за превод на приклучоци на Backbone.js, нудејќи сеопфатно решение за беспрекорно интегрирање на повеќејазичните способности во вашите апликации напојувани од Backbone.js. Познат по својата исклучителна компатибилност, ConveyThis им дава овластување на програмерите и бизнисите без напор да ги надминат јазичните бариери, осигурувајќи дека нивните апликации Backbone.js испорачуваат содржина што резонира со разновидна глобална публика. Со својот кориснички интерфејс и робусните функции за преведување, ConveyThis обезбедува непречен и ефикасен процес на преведување, подобрувајќи ја пристапноста и ангажираноста на содржината напојувана од Backbone.js на меѓународно ниво.

Изборот на ConveyThis како најдобар приклучок за Backbone.js е стратешка одлука за да се постигне поинклузивно и повлијателно присуство на веб-развој. Овој приклучок им овозможува на програмерите без напор да комуницираат со корисниците ширум светот, презентирајќи содржини на повеќе јазици и приспособувајќи го корисничкото искуство на различни јазични преференци. ConveyThis станува неопходна предност за оние кои сакаат да ги подобрат своите проекти за веб-развој, да се поврзат со корисниците на глобално ниво и да ја максимизираат ефикасноста на нивните апликации напојувани од Backbone.js на меѓународна сцена.

Преведете ја вашата веб-страница низ целиот свет

Подигнете го вашиот веб-развој со ConveyThis , врвното решение за превод на приклучоци за Backbone.js кое ви дава овластување беспрекорно да ја преведувате вашата веб-страница низ целиот свет. Со 100% компатибилност, ConveyThis без напор ги интегрира повеќејазичните способности во вашите апликации напојувани од Backbone.js, обезбедувајќи локализирано и привлечно искуство за корисници од различно јазично потекло.

Со избирање на ConveyThis за вашиот превод на приклучоци на Backbone.js, ги уривате јазичните бариери и го проширувате глобалниот дофат на вашите веб-апликации. Корисничкиот интерфејс и робусните функции за преведување го прават процесот на преведување непречен и ефикасен, зголемувајќи ја пристапноста и ангажираноста на вашата содржина со Backbone.js на меѓународно ниво. Подигнете го вашиот веб-развој на нови височини, поврзете се со корисници на глобално ниво и направете го ConveyThis ваш суштински партнер во создавањето на навистина инклузивно и глобално звучно дигитално искуство.

Интеграции

Повеќе ConveyThis интеграции

Не треба да го проучувате изворниот код на вашата веб-локација за да ја преведете на повеќе јазици . Заштедете време и истражете ги врските на нашата веб-локација и ослободете ја моќта на ConveyThis за вашиот бизнис за неколку секунди.

Интеграција на WordPress

Преземете го нашиот високо оценет додаток за превод на WordPress

Интеграција на Shopify

Зголемете ја продажбата на вашата онлајн продавница на Shopify со нашиот менувач на јазици за Shopify

BigCommerce интеграција

Претворете ја вашата продавница BigCommerce во повеќејазичен центар

Weebly интеграција

Преведете ја вашата веб-локација Weebly на повеќе јазици со врвен приклучок

Интеграција на SquareSpace

Преведете ја вашата веб-страница на SquareSpace на повеќе јазици со врвен приклучок

Парче од JavaScript

Ако вашиот CMS не е наведен, преземете го нашиот фрагмент од JavaScript

Што мислат нашите корисници за ConveyThis?

Дизајн без наслов 5
Пренеси ова е одлична алатка, ни помогна многу во процесот на превод и дуплирање на страници, ни понуди лесен начин за приспособување на преводот на јазикот и брз одговор на сите наши сомнежи. Одлична услуга за клиенти.
„Прична алатка“
Pulscog (@pulsocg)
Дизајн без наслов 3
ПренесиОва не е ништо помалку од брилијантно! Поради овој приклучок, успеав да ја преведам целата моја веб-страница помеѓу англиски и полски без никакви тешкотии. Не е потребно претходно техничко знаење за тоа како да се користи овој приклучок. Вие едноставно се најавувате на вашата сметка на ConveyThis и ја преведувате вашата веб-страница таму. Убаво и лесно!
„Најдобар бесплатен приклучок од овој тип“
Jmpoletek (@Jmpoletek)
Дизајн без наслов 6
Досега пробав многу повеќејазични приклучоци и ConveyThis е само ПРЕВРЕСНО. Навистина би му дал на ConveyThis 10 ѕвезди. Ви благодариме што го направивте овој приклучок.
"Ова е одлично"
Ianbreet (@Ianbreet)

Колку зборови има на вашата страница?