ПрестаШоп + Пренеси Ова

Повеќејазичен приклучок на PrestaShop – Достигнете глобална публика со ConveyThis

Интегрирањето на ConveyThis Translate во која било веб-локација е неверојатно едноставно, а приклучокот PrestaShop не е исклучок.

Приклучок за Prestashop
Доверливо од

Локални и меѓународни партнери

Повеќејазичен сајт направен лесно

Започнете за неколку минути

интеграција 01
Брза инсталација

Изберете ги вашите јазици и можете да одите во рок од 5 минути (или помалку!). Не е потребен код, изберете од над 110 преведени јазици.

Пренеси го ова 100% компатибилен со приклучокот PrestaShop

ConveyThis со гордост постигнува 100% компатибилност како врвно решение за превод на приклучоци на PrestaShop , беспрекорно интегрирајќи ги повеќејазичните способности во онлајн продавниците напојувани од PrestaShop. Оваа цврста интеграција им дава овластување на бизнисите и програмерите за е-трговија без напор да ги надминат јазичните бариери, осигурувајќи дека нивните страници на PrestaShop се грижат за разновидна глобална публика. Со својот кориснички интерфејс и робусните функции за преведување, ConveyThis обезбедува непречен и ефикасен процес на преведување, подобрувајќи ја пристапноста и ангажираноста на содржината на PrestaShop на меѓународно ниво.

Со избирање на ConveyThis како ваше решение за превод на приклучоци на PrestaShop, го отклучувате целосниот потенцијал за достигнување разновидна публика на глобално ниво. Компатибилноста со PrestaShop им овозможува на бизнисите со е-трговија без напор да ги презентираат производите и содржините на повеќе јазици, обезбедувајќи дека нивните пораки резонираат низ различни јазични средини. ConveyThis станува неопходна алатка за оние кои имаат за цел да го подобрат корисничкото искуство, да ги рушат јазичните бариери и да го засилат влијанието на нивното дигитално присуство на PrestaShop на глобалната сцена.

Повеќејазичен сајт направен лесно

Лесно управувајте со вашите преводи

Откривање содржина

Кажете му збогум на рачниот превод и здраво за непречениот процес на преведување. ConveyThis автоматски ја открива содржината на вашата веб-локација за превод - објави, страници, менија, производи за е-трговија, графички контроли, заглавија, странични ленти, скокачки прозорци и многу повеќе.

Интерфејс за превод сè-во-едно

Управувањето со преводот е лесно. Прегледајте ја преведената содржина преку 1 кориснички интерфејс. Нарачајте професионални преведувачи, додајте соиграчи за човечки превод и рафинирајте ги вашите автоматски преводи за влијателна локализација на веб-страниците. Плус, гледајте ги вашите уредувања во реално време преку нашиот визуелен уредник.

интеграција 02
Најдобар избор за превод на приклучоци на PrestaShop

ConveyThis се издвојува како врвен избор за PrestaShop Plugin Translation , нудејќи сеопфатно решение за беспрекорно интегрирање на повеќејазичните способности во онлајн продавниците кои се напојуваат од PrestaShop. Препознатлив по својата исклучителна компатибилност, ConveyThis им дава овластување на бизнисите и програмерите за е-трговија без напор да ги надминат јазичните бариери, осигурувајќи дека нивните страници на PrestaShop испорачуваат содржина што резонира со разновидна глобална публика. Со својот кориснички интерфејс и робусните функции за преведување, ConveyThis обезбедува непречен и ефикасен процес на преведување, подобрувајќи ја пристапноста и ангажираноста на содржината на PrestaShop на меѓународно ниво.

Изборот на ConveyThis како најдобар превод на приклучоци за PrestaShop е стратешки потег кон постигнување на поинклузивно и повлијателно дигитално присуство. Овој приклучок им овозможува на бизнисите за е-трговија без напор да комуницираат со публиката ширум светот, презентирајќи производи и содржини на повеќе јазици и приспособувајќи ги пораките на различни јазични преференци. ConveyThis станува неопходна предност за оние кои сакаат да го подобрат корисничкото искуство, да се поврзат со корисниците на глобално ниво и да ја максимизираат ефективноста на нивните онлајн продавници на PrestaShop на меѓународно ниво.

Преведете ја вашата веб-страница низ целиот свет

Проширете го глобалниот дофат на вашата онлајн продавница на PrestaShop со ConveyThis , врвното преведувачко решение дизајнирано да ја преведува вашата содржина низ целиот свет. Беспрекорно интегриран како приклучок за PrestaShop, ConveyThis ги урива јазичните бариери без напор, осигурувајќи дека содржината на вашата веб-локација е достапна и привлечна за разновидна меѓународна публика. Со ConveyThis, јазикот повеќе не е пречка бидејќи обезбедува персонализирано и локализирано искуство за корисници од различно јазично потекло.

Со избирање на ConveyThis за преведување на вашата веб-страница низ целиот свет, отворате нови хоризонти за вашето дигитално присуство. Овој моќен приклучок PrestaShop го подобрува корисничкото искуство, ги урива географските и јазичните бариери и ја поврзува вашата онлајн продавница со глобалната публика. Подигнете го влијанието на вашата продавница, погрижете се да резонира со корисниците ширум светот и направете го ConveyThis ваш доверлив придружник за создавање на навистина инклузивно искуство за онлајн купување на глобалната сцена.

Интеграции

Повеќе ConveyThis интеграции

Не треба да го проучувате изворниот код на вашата веб-локација за да ја преведете на повеќе јазици . Заштедете време и истражете ги врските на нашата веб-локација и ослободете ја моќта на ConveyThis за вашиот бизнис за неколку секунди.

Интеграција на WordPress

Преземете го нашиот високо оценет додаток за превод на WordPress

Интеграција на Shopify

Зголемете ја продажбата на вашата онлајн продавница на Shopify со нашиот менувач на јазици за Shopify

BigCommerce интеграција

Претворете ја вашата продавница BigCommerce во повеќејазичен центар

Weebly интеграција

Преведете ја вашата веб-локација Weebly на повеќе јазици со врвен приклучок

Интеграција на SquareSpace

Преведете ја вашата веб-страница на SquareSpace на повеќе јазици со врвен приклучок

Парче од JavaScript

Ако вашиот CMS не е наведен, преземете го нашиот фрагмент од JavaScript

Што мислат нашите корисници за ConveyThis?

Дизајн без наслов 5
Пренеси ова е одлична алатка, ни помогна многу во процесот на превод и дуплирање на страници, ни понуди лесен начин за приспособување на преводот на јазикот и брз одговор на сите наши сомнежи. Одлична услуга за клиенти.
„Прична алатка“
Pulscog (@pulsocg)
Дизајн без наслов 3
ПренесиОва не е ништо помалку од брилијантно! Поради овој приклучок, успеав да ја преведам целата моја веб-страница помеѓу англиски и полски без никакви тешкотии. Не е потребно претходно техничко знаење за тоа како да се користи овој приклучок. Вие едноставно се најавувате на вашата сметка на ConveyThis и ја преведувате вашата веб-страница таму. Убаво и лесно!
„Најдобар бесплатен приклучок од овој тип“
Jmpoletek (@Jmpoletek)
Дизајн без наслов 6
Досега пробав многу повеќејазични приклучоци и ConveyThis е само ПРЕВРЕСНО. Навистина би му дал на ConveyThis 10 ѕвезди. Ви благодариме што го направивте овој приклучок.
"Ова е одлично"
Ianbreet (@Ianbreet)

Колку зборови има на вашата страница?