ConveyThis наспроти конкурентите: Зошто ConveyThis води на патот

Направете ја вашата веб-страница повеќејазична за 5 минути
Пренесете го ова демо
Пренесете го ова демо

Пренеси Ова наспроти.

Ако избирате додаток за превод за вашата веб-страница, веројатно веќе сте свесни дека има толку многу опции што може да биде незгодно да се одреди вистинското решение за вас. Оваа страница ќе ви помогне да разберете како ConveyThis се споредува со другите играчи во оваа област.

> Weglot Translate

WeGlot им овозможува на корисниците едноставен интерфејс што го олеснува навигацијата по карактеристиките на нивната веб-страница за новите клиенти. Сепак, WeGlot е значително поскап од конкурентите и им овозможува на корисниците само до 2.000 преведени зборови бесплатно. ConveyThis нуди 2.500 бесплатни зборови со други опции кои се движат од 10.000 до 200.000 зборови. ConveyThis им овозможува на корисниците пристап до широка мрежа на претставници за услуги на клиентите и покрај тоа за кој план за плаќање се регистрирате.

> WPML

WPML им овозможува на корисниците да ја прошират основната функционалност на WordPress кога ја користат платформата за градење на нивната веб-страница. Сепак, WPML е корисен само за оние кои користат WordPress за извршување на такви задачи бидејќи WPML е ексклузивен приклучок на WordPress и не може да се користи за која било друга платформа за градење веб-страници. „ConveyThis“ може да се користи за преведување на која било веб-страница, без разлика дали е изградена со WordPress или не.

> Паметна мачка

Додека Smartcat нуди засекогаш бесплатен план сличен на ConveyThis, функциите достапни во бесплатниот план на Smartcats им нудат на клиентите само мал дел од она што го нуди бесплатниот план ConveyThis. Понатаму, другите опции за плаќање на Smartcats се многу малку и многу скапи додека ConveyThis нуди повеќе опции на клиентите додека ги обезбедува истите услуги и повеќе за дел од цената.

> ПовеќејазиченПрес

Иако е добро за големите бизниси да ја оптимизираат нивната локализација, MultilingualPress не е прилагоден на индивидуалниот потрошувач и нивниот интерфејс може да биде збунувачки за некои. Нивните планови за плаќање не им обезбедуваат на клиентите речиси иста количина на опции што ги нуди ConveyThis и цените за нивните услуги се многу скапи. ConveyThis обезбедува услуги за локализација кои се грижат и за бизнисите и за поединецот за крајно корисничко искуство.

> Memsource

Memsource е добар за корисници кои бараат основно искуство со едноставни интеграции, минимални функции за управување со проекти и опции за машинско преведување. Сепак, Memsource не е прилагоден на индивидуален корисник, туку на голем бизнис и нивните скапи цени го одразуваат токму тоа. ConveyThis може лесно да се користи и од поединци и од бизниси за да ги задоволи нивните потреби за локализација за дел од цената.

> Полиланг

Онлајн преведувачот на веб-локација на Polylang исто така може да ја направи вашата веб-страница повеќејазична. Исто како и ConveyThis има бесплатен пробен период што ви овозможува да преведете голем број зборови. Сепак, можете да преведувате само на WordPress, а добивањето преводи на страници за е-трговија бара од вас да го добиете профи пакетот. ConveyThis ви овозможува да преведувате на која било веб-страница или страница за е-трговија уште од самиот почеток.

> Степи

Степс нуди преводи во неколку индустрии, тврдејќи дека се брзи, точни и достапни. Сепак, ConveyThis има повеќе јазици за преведување (над 100!) нуди бесплатен план со многу предности, а поставувањето е лесно, брзо и подостапно - нема потреба да се јавувате пред да купите или пробате.

> Фраза

Фразата тврди дека е услуга за локализација на страницата, која преведува веб-страници за да добие привлечност од други веб-локации. Не само што може да го направи и ConveyThis, туку има над 100 јазици, брзо, лесно и достапно поставување и ви овозможува да го пробате бесплатно засекогаш - Phrase нуди само 14-дневен пробен период пред да ви треба плаќање.

> GTranslate

Gtranslate користи Google Translate за да ја преведе вашата веб-страница, која иако е евтина, е склона кон неточност. Со ConveyThis можете да го преведете вашиот сајт на 100+ јазици побрзо и попрецизно од Google Translate, а за помалку - нашиот вечно бесплатен план ви овозможува да ја користите моќта на нашиот машински превод онолку долго колку што ви треба.

> Линготек

LingoTek нуди професионални услуги за превод и интеграција за секоја голема и мала компанија. Сепак, времето на обработка на нивните услуги е неверојатно долго. За да добиете брзи, точни и достапни услуги за превод и интеграција за вашата веб-локација, користете го ConveyThis! Нашиот вечно бесплатен план е најдобриот начин да видите колку е моќен нашиот софтвер за машинско преведување.

Како

Нашите цени се споредуваат?

Нашата услуга е поприфатлива во споредба со WeGlot - но тоа не е единствениот бизнис што го победивме во цените! Погледнете сами!

Карактеристика Пренеси го ова Веглот
Стартер:

Цена:

Зборови:

Јазици:

Најдобра опција:

$7.99/ месец

15,000

1

15 долари/месечно

10,000

1

Бизнис:

Цена:

Зборови:

Јазици:

Најдобра опција:

$14.99/ месец

50,000

3

29 долари месечно

50,000

3

Про:

Цена:

Зборови:

Јазици:

Најдобра опција:

$39.99/ месец

200,000

5


Погледнете ги сите планови

79 долари/месечно

200,000

5

Колку зборови има на вашата страница?

ракета2 услуга2 1

Најчесто поставувани прашања

Нашиот приклучок преведува страници во лет. Тоа значи дека ја преведува страницата само ако некој ја отвори на вашата страница. Така, за да преведете други, непреведени страници, можете да ги отворите на вашата страница и да изберете јазик. Ова ќе ги принуди да бидат преведени.

Детален одговор за да обезбедите информации за вашиот бизнис, да изградите доверба со потенцијалните клиенти и да помогнете да го убедите посетителот дека добро одговарате за нив.

Проверете ја нашата бесплатна онлајн алатка: Бројач на зборови на веб-страница

Да, донесете ги вашите пријатели и познаници. Лекторирајте и уредувајте преводи користејќи ги нашите визуелни интерфејси во контекст и зголемете ги стапките на конверзија на вашите целни страници.

Ние ги третираме сите наши клиенти како наши пријатели и одржуваме рејтинг за поддршка од 5 ѕвезди. Се стремиме да одговориме на секој е-пошта и телефонски повик навремено во текот на нормалното работно време: 9 до 18 часот EST MF.

Да! Ако градите и/или промовирате веб-локации за вашите клиенти, пријавете се за нашиот ПРО план или повисок за повторно да го продадете ConveyThis на вашите клиенти за една ниска месечна цена.

Да! ConveyThis вработува тим од менаџери на сметки и професионалци за поддршка за внимателно да ја водат вашата компанија во сите фази на локализација на веб-страниците. Поддржана е месечна наплата и плаќање со деловен чек.

Месечни прегледи на преведени страници се вкупниот број на посетени страници на преведен јазик во текот на еден месец. Тоа се однесува само на вашата преведена верзија (не ги зема предвид посетите на вашиот оригинален јазик) и не вклучува посети на ботови на пребарувачот.

Да, ако имате барем Про план, ја имате функцијата за повеќе страници. Тоа ви овозможува да управувате со неколку веб-локации одделно и дава пристап до едно лице по веб-локација.

Професионален јазичен превод го нудат човечки лингвисти. Ние вработуваме мрежа од 216.498 хонорарни преведувачи способни да преведуваат секаков вид јазици, документи и специјализации. Секое парче текст преведено од машински преведувач може да биде лекторирано од луѓе за ниска надокнада. Заштедете време и пари со вработување професионални лингвисти да преведуваат важни страници на вашата веб-страница!

Ова е карактеристика што овозможува да се вчита веќе преведена веб-страница на вашите странски посетители врз основа на поставките во нивниот прелистувач. Ако имате шпанска верзија и вашиот посетител доаѓа од Мексико, шпанската верзија ќе биде стандардно вчитана што ќе им олесни на вашите посетители да ја откријат вашата содржина и да ги завршат купувањата.

Да! ConveyThis е главен снабдувач на решенија за инстант превод на веб-локации за американската влада и нејзините подружници. Нудиме флексибилно управување со сметки, обука и постојана поддршка за владините службеници и локалните организации.